رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور در گرامیداشت سالروز تاسیس اورژانس کشور ضمن تبریک این روز به تلاش گران اورژانس نیشابور و با اشاره به آیه ۳۲ سوره مائده گفت: فلسفه و ماهیت کار پرسنل پر تلاش اورژانس نجات جان بیماران در کمترین زمان ممکن است.

دکتر محسن عظیمی نژاد در ادامه ضمن تشکر از همراهی های همیشگی فرماندار محترم شهرستان گفت: حضور فرماندار دلسوز شهر نیشابور و همراهی های همیشگی ایشان در  حوزه سلامت نیشابور مایه افتخار است و بسیاری از موفقیت های این حوزه مرهون حمایت های ایشان است.

به گفته دکتر عظیمی نژاد از ۲۲ پایگاه اورژانس در نیشابور، ۱۴ پایگاه در ۶ سال اخیر راه اندازی شده است که مهم ترین این پایگاه ها، پایگاه هوایی در سال ۹۷ بود. همچنین از ۱۵۷ پرسنل اورژانس حدود ۱۰۰ نفر در سال های اخیر استخدام شده اند که با رایزنی هایی با رئیس اورژانس کشور جهت استخدام نیروهای قراردادی و شرکتی نیز اقداماتی صورت گرفته است.

دکتر عظیمی نژاد با تاکید بر اهمیت نحوه ارایه خدمت در کنار زیرساخت های ایجاد شده ادامه داد: خرسندیم که امروز سرعت عملیات اورژانس افزایش یافته است طوری که کمتر از هفت دقیقه در شهر و کمتر از ۱۴ دقیقه در جاده کارکنان پرتلاش اورژانس بر بالین بیمار آماده می شوند. همچنین ماموریت اورژانس هوایی که در کمتر از پنجاه دقیقه در رساندن بیماربه مشهد نقش دارد.

وی ضمن تشکر از  حضور خیرین محترم در حوزه اورژانس و خرید دستگاه های  تله مدیسن گفت: بعد از مشهد نخستین شهرستان هستیم که اکثر آمبولانس ها را با مشارکت خیرین عزیز به دستگاه تله مدیسن مجهز کردیم و تا کنون جان شهروندان زیادی را از این طریق نجات دادیم. همچنین برنامه های آموزشی ادواری که در مدارس و سایر ارگان‌ها و بخش ها صورت می گیرد از دیگر اقدامات ارزنده اورژانس نیشابور است.

رئیس دانشکده علوم پزشکی در پایان ضمن اشاره به حساسیت بالای این حرفه خطیر در نجات جان بیماران و مصدومان از تلاش ها و فداکاری های کارکنان اورژانس نیشابور تقدیر و تشکر کرد.

گرامیداشت سالروز تاسیس اورژانس کشور با حضور معاون محترم استاندار و فرماندار ویژه نیشابور،  رئیس محترم شورای شهر، رئیس محترم دانشکده علوم پزشکی و دیگر مسئولان و خیرین نیک اندیش، کارکنان هوانیروز و کارکنان پر تلاش اورژانس ۱۱۵ نیشابور روز چهارشنبه بیست و ششم شهریور در سالن همایش معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشکده علوم پزشکی نیشابور برگزار شد.