به منظور ترویج و توسعه فرهنگ نماز و مناسب سازی برنامه های توافق شده سنواتی دستگاه های مرکزی در سطح استان، برنامه های توافق نامه کشوری سال ۱۳۹۹ بومی سازی شده و در جلسه ستاد اقامه نماز، تفاهم نامه بومی، استانی و ابتکاری شاخص نماز دانشکده علوم پزشکی نیشابور منعقد شد.

به گزارش وب دا، روز دوشنبه ۱۰ شهریورماه ۹۹، جلسه ستاد اقامه نماز با حضور رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور، رئیس ستاد اقامه نماز استان خراسان رضوی، معاون فرهنگی و دانشجویی، مدیر فرهنگی و دیگر اعضای ستاد اقامه نماز، در محل سالن جلسات ستاد مرکزی برگزار شد.

رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور با اشاره به کسب عنوان دستگاه برتر دانشکده علوم پزشکی  نیشابور در حوزه اقامه نماز از تلاش ها و زحمات صورت گرفته در ستاد اقامه نماز قدردانی نمود و حضور تیم جوان و با انگیزه را دلیل این موفقیت دانست.

دکتر عظیمی نژاد افزود: با توجه به جایگاه اهمیت اقامه نماز در دین، در سال ۱۳۹۳ کلنگ احداث مسجد پردیس زده شد که در مراحل پایانی عملیات احداث و نزدیک به بهره برداری می باشد و امیدورایم بتوانیم به زودی اقامه نماز و اجرای مراسم های مذهبی را در جهت حفظ شعائر دینی در مسجد پردیس برگزار کنیم.

در ادامه جلسه حجت السلام مهدی الهیان ضمن عرض خیر مقدم به رئیس ستاد اقامه نماز استان به ارائه گزارش اقدامات ستاد اقامه نماز دانشکده علوم پزشکی نیشابور در سال ۱۳۹۸ پرداخت.

وی برگزاری مدون و منظم جلسات ستاد اقامه نماز، برگزاری جلسات رابطین اقامه نماز، تبلیغ و ترویج معارف نماز، برگزاری کارگاه های آموزشی و ... را ا ز جمله اقدامات  این ستاد برشمرد.

رئیس  ستاد اقامه نماز استان خراسان رضوی ضمن تبریک به تیم ستاد اقامه نماز دانشکده علوم پزشکی نیشابور برای دستیابی به این موفقیت تصریح کرد: صرفا تیراندازی مهم نیست بلکه به هدف زدن مهم است و داشتن برنامه هدف دار در کنار سایر اقدامات است که موجب موفقیت می شود.

حجت الاسلام و المسلمین سبحانی نیا داشتن نگاه برنامه ای به استفاده از فضای مجازی، برگزاری جلسات هم اندیشی و سنجیدن همه جانبه برنامه ها، استفاده از تیم تحقیقاتی و آسیب شناسی اقامه نماز، یادگیری مدیریت دینی با محوریت مسائل عبادی، برقراری ارتباط فرهنگی با دانشجو و داشتن تولیدات تلفیقی پایگاه سلامت جسم و سلامت معنوی می تواند در ترویج و توسعه فرهنگ نماز نقش موثری داشته باشد.

در پایان جلسه، تفاهم نامه بومی ابتکاری شاخص نماز بین دانشکده علوم پزشکی نیشابور و ستاد اقامه نماز استان خراسان رضوی با هدف ترویج و توسعه فرهنگ اقامه نماز منعقد گردید و مقرر شد بر این اساس اقدامات  و فعالیت های مختلف تمهیدی، نظارتی، آموزشی، پژوهشی و تبلیغی و ترویجی در راستای توسعه فرهنگ نورانی اقامه نماز صورت پذیرد.

در ادامه این دیدار از مسجد پردیس  و نمازخانه خوابگاه پردیس بازدید به عمل آمد.