سرپرست معاونت درمان دانشکده علوم پزشکی در نشست هم اندیشی با ماماهای بخش خصوصی گفت: فرزندآوری و جوانی جمعیت در حال حاضر یکی از مهم ترین مسائل کشور عزیزمان است که اگر مورد غفلت قرار گیرد، به عنوان تهدیدی در آینده بشمار می رود.

دکتر هادی حسین زاده افزود: تأکید مقام معظم رهبری (مدظله) بر حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در کشور، فریضه ای بر حوزه سلامت است به گونه ای که متولیان سلامت در تمامی حوزه ها، باید برای تحقق این فریضه با یکدیگر همدل و متحد شوند.  

وی در ادامه بر موضوعاتی همچون ممنوعیت تبلیغ روش های پیشگیری از بارداری، ممنوعیت انجام سقط غیرقانونی و بدون مجوز، ترغیب و تشویق بانوان به فرزندآوری توسط ماماهای بخش خصوصی تاکید کرد. همچنین به کارگیری مامای خصوصی در مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی حکیم برای فرایند زایمان مورد بررسی قرار گرفت.

نشست هم اندیشی با ماماها با حضور معاون سرپرست معاونت درمان، مسئول و کارشناس واحد سلامت مادران و نوزادان، مسئول زایشگاه بیمارستان حکیم، مدیر نظارت بر درمان و مسئول حراست معاونت درمان و با مشارکت بیش از 40 نفر از ماماهای بخش خصوصی، روز چهارشنبه پنجم مردادماه در محل سالن شهدای مدافع سلامت برگزار شد.