سرپرست دانشکده علوم پزشکی نیشابور با اعلام این خبر گفت: طی شبانه روز گذشته ۲۶ بیمار مبتلا و یا مشکوک به کرونا در بیمارستان ها بستری بوده اند که این میزان نسبت به ۱۰ روز گذشته ۲۴ درصد رشد یافته است.

دکتر مجید درودی در گفتگو با وب دا با بیان این که روند بیماران بستری و سرپایی مبتلا به کرونا  افزایشی است، خاطر نشان کرد: طی 24 ساعت گذشته 45 بیمار مبتلا و یا مشکوک به کرونا به مراکز درمانی نیشابور مراجعه کردند که از این تعداد 5 نفر بستری، 1 نفر بهبود و 39 نفر مراجع سرپایی بوده اند.

دبیر ستاد مقابله با کرونای نیشابور با بیان اینکه بیشتر بیماران مبتلا به کرونای بستری در بخش های مراقبت ویژه، یا واکسن را دریافت نکرده اند و یا واکسیناسیون ناقص داشته اند، تصریح کرد: در حال حاضر ۸ بیمار مبتلا به کرونا در بخش های مراقبت ویژه بیمارستان 22 بهمن نیشابور بستری هستند.

وی با بیان این که طی شبانه روز گذشته 68  بیمار مبتلا و یا مشکوک به کرونا به مراکز منتخب کرونا و بیمارستان ها مراجعه کردند، گفت: بر اساس بررسی های انجام شده در طی 10 روز گذشته نتیجه 44 درصد تست های کرونا مثبت اعلام شده است.

سرپرست دانشکده علوم پزشکی نیشابور در پایان در خصوص رعایت شیوه نامه های بهداشتی در مراسم‌ عزاداری ماه محرم عنوان کرد: تکمیل واکسیناسیون، توجه به شیوه نامه‌های بهداشتی از جمله رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک ضروری است و شهروندان عزیز بایستی در صورت ابتلا به علایم مشکوک به کرونا، به نزدیکترین مرکز بهداشتی و درمانی مراجعه کنند.