معاون درمان دانشکده علوم پزشکی نیشابور گفت: از زمان راه اندازی بخش آنژیوگرافی در اسفند سال ۱۳۹۵ تاکنون 5هزار و 777 بیمار قلبی پذیرش شدند و خدمت تخصصی آنژیوگرافی دریافت کرده اند که از این تعداد برای یک هزارو620 بیمار به دلیل تنگی عروق قلب، بازگشایی مجدد عروق از طریق گذاشتن استنت و ترمیم عروق قلب انجام شده است.

این مقام مسئول بیان کرد: در حال حاضر خدمات کامل کَت لَب و ارائه خدمات به افراد دچار بیماری های حاد عروق قلب و آنفارکتوس در شرایط اورژانس امکان پذیر می باشد و در صورت صلاحدید پزشک متخصص و شرایط بالینی بیمار در شهر نیشابور قابل ارائه خواهد بود و نیازی به مراجعه به سایر مراکز درمانی سطح استان نمی باشد.

وی همچنین گفت: از ابتدای سال جاری یک هزارو 167 سکته حاد قلبی در برنامه ۲۴۷ در بخش آنژیوگرافی پذیرش شده و ۳۸۰ بیمار توسط فوق تخصص آنژیوپلاستی استنت گذاشته شده است و از عوارض بعد از سکته های حاد قلبی جلوگیری شده است.

دکتر مشارموحد ادامه داد: فعالیت این بخش با حضور یک فوق تخصص آنژیوگرافی در حال انجام می باشد و با معرفی اولین نیروی فوق تخصص جراحی قلب و عروق در قالب تعهدات خدمت سال ۱۴۰۰ با هماهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همکاری رئیس محترم کلان منطقه نهم آمایش آموزش عالی سلامت، به زودی شاهد راه اندازی کامل اتاق عمل قلب باز و کاهش قابل توجه اعزام ها خواهیم بود.

 عملیات احداث ساختمان آنژیوگرافی توسط خیّران نیشابوری و تجهیز  و دریافت دستگاه آنژیوگرافی از محل اعتبارات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صورت پذیرفته است.