رییس دانشکده علوم پزشکی نیشابور از آغاز به تحصیل نخستین گروه دانشجویان پذیرفته شده در رشته پزشکی در نیشابور خبر داد.
دکتر محسن عظیمی نژاد در گفتگو با وب دا بیان کرد: با اعلام سازمان سنجش کشور، ۳۲ نفر از پذیرفته شدگان کنکور سراسری در رشته پزشکی در نیشابور مشخص شدند.
مقام عالی حوزه آموزش عالی  سلامت نیشابور با تبریک قبولی به این دانشجویان اظهار کرد: اکثریت پذیرفته شدگان رشته پزشکی در نیشابور از استان خراسان رضوی و مشهد مقدس هستند. در این میان ۱۹ دانشجوی دختر و ۱۳ دانشجوی پسر حضور دارند که ۱۴ نفر، از مشهد مقدس، ۳ نفر از استان های شمالی، یک نفر نیشابوری و مابقی از استان های خوزستان و فارس  می باشند.
وی با اشاره به جذابیت تحصیل در نیشابور به دلایل متعدد از جمله سابقه علمی و فرهنگی نیشابور برای انتخاب محل تحصیل دانشجویان پزشکی گفت: 30 درصد  از این پذیرفته شدگان سابقه تحصیل در مدارس استعدادهای درخشان(سمپاد) را دارا هستند.
رییس علوم پزشکی نیشابور با بیان این که 33 درصد قبولی های رشته پزشکی، دانش آموزان منطقه یک کشور هستند، افزود: بالاترین رتبه قبولی در رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی نیشابور، رتبه ۲۶۲ (با ۵ درصد سهمیه ایثارگری) و از منطقه یک و آخرین رتبه قبولی نیز رتبه ۱۳۹۱ (با سهمیه آزاد) از منطقه ۲ کشور و شهر ری می باشد.
شایان ذکر است باپیگیری چندساله رئیس دانشکده و حمایت مسئولان گران قدر نیشابور مجوز راه اندازی رشته پزشکی در این شهر، مرداد ماه سال ۱۴۰۰ صادر شد. دانشکده علوم پزشکی نیشابور از سال ۱۳۸۸ زیر نظر مستقیم وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی استقلال یافته است و هم اکنون این دانشکده با حدود ۳ هزار و ۵۰۰ پرسنل، ۶۸ عضو هیئت علمی، بیش از ۹۰۰ دانشجو در ۱۳ رشته تحصیلی در مقاطع کاردانی، کارشناسی و دکتری،  4 دانشکده بهداشت و پیراپزشکی، مامایی، پرستاری و پزشکی، دو مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی، دو کلینیک تخصصی و فوق تخصصی، دو مرکز تحقیقات بیماری های غیرواگیر و کهورت سالمندان، دو شبکه بهداشت و درمان در راستای اهداف تدوین شده و همگام با ماموریت های ابلاغی وزارت متبوع  به جمعیت بیش از ۵۲۰ هزار نفری تحت پوشش؛ خدمات آموزشی، پژوهشی، بهداشتی و درمانی ارایه می دهد.