تقویم روز
امروز پنج شنبه 30 خرداد ماه 1398 ساعت 20:35 ب ظ

دیابت تا چه اندازه جدی است؟

کارشناس داروی معاونت غذا و دارو در مصاحبه با وب دا گفت: بنابر گزارش موسسه پژوهش دیابت آمریکا، این بیماری هفتمین عامل مرگ و میر در آمریکا محسوب می شود و آمار مرگ و میر ناشی از آن بیش از مجموع بیماری های ایدز و سرطان پستان گزارش شده است. این در حالی است که شیوع این بیماری در سراسر کره زمین از جمله در ایران طی سال های اخیر افزایش یافته است.

دکتر ویدا برکادهی همچنین افزود: از جمله عوامل محرک این بیماری مصرف غذاهای پرچرب، پر قند و پر کالری مانند فست فودها و عدم تحرک و ورزش نکردن می باشد که با توجه به نوع زندگی کنونی در بسیاری از افراد مشاهده می شود. روشن است که با تغذیه درست و سالم، ورزش مرتب و نگه داشتن وزن بدن در محدوده استاندارد (متناسب با هر شخص) می توان از ابتلا به این بیماری پیشگیری کرد.

وی افزود: اما خبر خوش آنکه با توجه به پیشرفت علم داروسازی، دارو و درمان های مناسبی جهت این بیماری کشف شده است و چنانچه بیماران داروهای خود را بطور مرتب و تحت نظر پزشک استفاده نمایند، این بیماری به راحتی قابل کنترل است. نکته مهم در این بیماری این است که به هیچ عنوان داروهای خود را قطع نکنید.

او ادامه داد: نکته قابل توجه دیگر این است که این بیماری درمان ندارد و این به آن معنی است که تاکنون دارویی که بتواند بیماری مذکور را بطور کامل درمان نماید و شما را بی نیاز از داروهای کنترل کننده قند خون نماید وجود ندارد این در حالی است که افراد سود جو در ماهواره ها یا شبکه های مجازی و یا بعضی از افرادی که ادعای مهارت در طب سنتی را دارند با تبلیغات فریبانه جان بیماران را به خطر می اندازند بلکه تنها با مصرف دارو می توان این بیماری را کنترل کرد.

وی در پایان افزود: به تعدادی از داروها و عوارض آن نیز اشاره کرد که این موارد بر روی سایت این معاونت قابل مشاهده است. 

پیوند های مفید

www.3dots.ir