تقویم روز
امروز شنبه 16 آذر ماه 1398 ساعت 12:07 ب ظ

مصاحبه با مدیران بانوی دانشکده

مصاحبه توسط نشریه خاتون شرق

حضور زنان در مشاغل مرتبط با حوزه سلامت به لحاظ نیازهای مردم و وسعت خدمات حوزه سلامت مدت های مدیدی است که به یک واقعیت تبدیل شده است و در همه مشاغل پزشکی و پیراپزشکی زنان با استفاده از تحصیلات دانشگاهی در حال خدمت رسانی به مردم می باشند. در واقع عرضه و تقاضای خدمات سلامت در حال حاضر توسط مردان و زنان در حال انجام و در این میان حضور زنان مدیر حوزه سلامت تحکیم و تثبیت شده است .

 امروز در سازمان های مرتبط حوزه سلامت، بانوان تحصیل کرده و با تجربه که سالیان زیادی در جایگاه ها و مشاغل مختلف در حال فعالیت هستند فرصتی ارزشمند پیدا می کنند که برای تصمیم سازی و تصمیم گیری  در مسائل مدیریتی حوزه سلامت نقش آفرینی نمایند. 
دانشکده علوم پزشکی نیشابور نیز در این مسیر با گام های استوار و محکم برای استفاده از ظرفیت مدیریتی، اداری، اجرایی و فکری بانوان تحصیل کرده گام های منحصر به فردی را برداشته است.

با نگاهی گذرا کل شاغلین دانشکده علوم پزشکی نیشابور با تعداد  دو هزارو 545 نفر که تعداد شاغلین زن یک هزار و 687 نفر است.

همچنین مدیران زن دانشکده علوم پزشکی با مدارک تحصیلی  کارشناسی ارشد و بالاتر و میانگین سنوات شغلی 18 سال مشغول به خدمت می باشند.
نشریه خاتون شرق بر اساس رسالت خود که معرفی زنان موفق در زمینه های مختلف می باشد با حضور در دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی نیشابور با مدیران خانم گفتگویی به انجام رسانده است.در این شماره با چهار نفر از مدیران و در شماره بعدی ادامه ی گفتگو ها  را در خدمت خوانندگان خاتون شرق قرار می دهیم.


در ابتدا در خدمت خانم دکتر عصمت تقی آبادی، معاون شبکه بهداشت با مدرک دکترای حرفه ای رشته پزشکی و 11 سال سابقه کار هستیم.
دکترعصمت  تقی آبادی گفتگو را این گونه شروع می کند تمام سال ها در حوزه بهداشت فعالیت و از مدیر مرکز بهداشتی روستای رئیسی شروع کردم بعد از آن مسئول مرکز خدمات جامع سلامت خیام  و 5 سال مدیر شبکه بهداشت و درمان فیروزه بودم و در حال حاضر حدود دو سال به عنوان معاون بهداشت کار کردم و هم اکنون مشاور عالی رئیس دانشکده در امور بهداشت هستم .

شما چند فرزند دارید و چطور توانسته اید  فعالیت های خانه و کار راهماهنگ کنید؟

 من دو فرزند دارم و باید بگویم که واقعا کار سختی است اینکه بخواهی در هر موقعیتی بهترین باشی  اما خدا را شاکرم که همسری حامی و فرزندان خوبی دارم که با وظایف من کنار آمدند و بسیار به من کمک کرده اند.

شما تفاوت کار یک مدیر و کارشناس را در چه چیزی می دانید؟

به نظر من یک مدیر باید حضور فعال داشته باشد و اگر برای حضورش در مکان های مختلف به صورت زمان نگذارد نباید انتظار کیفیت کاری را داشته باشد و همچنین می توان گفت مدیریت زمان نمی شناسد و یک مدیر باید آمادگی لازم را در تمام اوقات شبانه روز داشته باشد و تصمیمات درستی برای حوزه تحت پوشش خود بگیرد ولی اغلب فعالیت کارشناسان (به جز در مسایل و گرد همایی های خاص و بحران ها) در ساعت اداری می باشد.
واکنش ها نسبت به یک مدیر خانم چگونه است؟

بنده سابقه تقریبا دو سال کار به عنوان مدیر شبکه بهداشت و درمان فیروزه را نیز دارم و باید بگویم که کارهای مدیریتی برای زنان بسیار سخت تر از مردان است و یک مدیر خانم از جهات مختلف کاری، اداری، رفتاری و بیشتر از یک مدیر مرد تحت نظارت است.

خانم ها برای گرفتن پست های مدیریتی باید تلاش بسیار بیشتری داشته باشند و متاسفانه برخی مسائل مربوط به خانم ها مثل دوران بارداری و مرخصی زایمان هنوز در جامعه کاری و اداری ما جزء مشکلات حضور بانوان مطرح می گردد.
خوشبختانه در دوره مدیریت آقای دکتر عظیمی نژاد حرکت رشدی در خصوص حضور بانوان در دره های مدیریتی در دانشکده علوم پزشکی نیشابور ایجاد گردید.

اگر بخواهیم حوزه بهداشت و درمان را نسبت به قبل مقایسه داشته باشیم نظرتان را بفرمایید
اقدامات بسیار خوبی بعد از حضور آقای دکتر عظیمی نژاد  از لحاظ توسعه ی زیرساخت ها در نیشابور انجام شد. افزایش تخت های بیمارستانی و افزایش رشته های دانشگاهی نمونه ای از این اقدامات هستند.

در حوزه بهداشت نیز قدم های بزرگی برای آگاهی شهروندان و تمام جمعیت تحت پوشش فعال مراقبت های اولیه بهداشتی قرار گرفتند.
و صحبتتان با خانم ها بفرمایید.

خانم ها 50 درصد از جامعه را تشکیل می دهند و اگر ما به عنوان عضوی از جامعه فعال و اثربخش نباشیم از طرف جامعه حمایت نخواهیم شد جامعه زنان با تعامل سازنده و حمایت همه جانبه باید راه را برای فعالیت زنان هموار کنند.

 

سپس در خدمت خانم اعظم مقدم پاشا، مدیر داخلی بیمارستان 22 بهمن با 28 سال سابقه کار، دانشجوی دکترای سلامت که از سال 1375 مسئول ccu بیمارستان 22 بهمن و سال 1380 که بیمارستان حکیم در حال راه اندازی بود به عنوان مدیر دفتر پرستاری معرفی و به بیمارستان حکیم منتقل شد و در فاصله یک دوره پنجاه روزه پرستار حج عمره و حج تمتع در سال های 1387 و 1388به درخواست سازمان حج و زیارت بوده است.

 در سال 1393 همزمان رئیس اداره ی پرستاری دانشکده به وی محول شد. و در سال 1395 به بیمارستان 22 بهمن منتقل و در سال 1398 به عنوان مدیر داخلی بیمارستان انتخاب شده است.

وی دارای مدرک لیسانس پرستاری، لیسانس حقوق و کارشناس ارشد توانبخشی می باشد.
 شما چند فرزند دارید و با وجود تاهل چطور این مدارک رو کسب کردید و زندگی و کارتان را مدیریت می کنید ؟

بنده یک فرزند دارم و در هر فعالیتی حتی کار خانه اگر اعضا همسوی شما نباشند پیشرفتی حاصل نمی شود. من در ابتدای ازدواج همه شرایط را بیان کردم (کاری که متاسفانه خیلی از جوانان ما نمی کنند) و خوشبختانه همسرم خیلی همراهم بود چه در گرفتن مدارکم و چه در حال حاضر که  مدیریت مجموعه ای به عهده من است. گاها عصر و حتی شب جلسه باشم و در خانه حضور نداشته باشم و چون همه چیز از پیش مطرح شده و از سوی همسرم و خانواده کاملا قبول شده است.
چرا حقوق را به عنوان رشته دوم انتخاب کردید ؟

ما در بحث درمان خیلی از مواردی که به وجود می آید بحث حقوقی هم همراهش است مطمئنا اگر  قوانین را بدانیم بهتر از خود دفاع می کنیم البته بحث حقوق بالینی به نفع همه کادر درمان است و برای همین پیگیر کارشناسی ارشد این رشته هستم.
علت موفقیت خودتان را چی چیزی

 می دانید؟

از قدیم گفتن با خدا باش و پادشاهی کن و من یک زمانهایی گره های کوری خداوند از زندگیم باز کرده که تعجب کرده ام و باور دارم خداوند لطفی که به بیماری کرده ام را به من برگردانده است.
در حال حاضر رویکرد دانشکده علوم پزشکی را چطور می بینید؟

دوره های زیادی و با مدیران زیادی کار کرده ام اما انصافا کاری نشد و ضربه اش را نیشابور و  من و شما خورده است.  فرزندمان به خاطر سهل انگاری های عده ای مجبوراند به شهری که نصف امکانات ما را هم ندارد بروند و درس بخوانند. حتی زمانی که منابع مالی قوی تر و بیشتری بود، میشد کارهای بیشتر و بهتری انجام داد که نشد ولی خداراشکر با حضور آقای دکتر عظیمی نژاد پیشرفت های بسیاری حاصل شده است.
به نظر شما تفاوت دید جنسیتی در کار شما وجود  دارد ؟

همه چیز به توانمندی ها برمی گردد، من نمی گویم توانمند ام بلکه این بستگی داره که چطور کارم را انجام دهم. خانم ها و آقایان باید وظیفه شناس باشند و برای من جنسیت ملاک نیست و مهم درستی انجام کار است.
حاشیه ها و سنگ اندازی در محیط کار بخاطر خانم بودن تان داشته اید؟

بله فکر می کنم هر فردی این مسائل تجربه میکنه اما مهم درایت ماست اینکه بدانیم هر چیزی ارزش تجزیه تحلیل ندارد و قدرت این را داشته باشی که تمرکزت روی حواشی نگذاری و وظیفه ات را به درستی انجام دهی و حتی
کارکنان من می دانند من هیچوقت کسی را به خاطر خصومت شخصی بازخواست نکرده ام چون قرار است یا مدیریت خودم  حمایتشان کنم  و البته قانومند. و با  رضایت یا نارضایتی 100 درصدی از مدیر در سازمان  کاملا مخالفم همیشه با تعادل وجود داشته باشد.

توصیه شما به عنوان یک مدیر به خانم ها چیست؟

من هیچوقت برای زندگی  و کارم کم نگذاشته ام اما اجازه بدهیم کار های سخت را آقایان انجام دهند.
صحبت ام این نیست که خانم ها بنشیند خانه و  وارد اجتماع و تحصیل  نشوند بلکه می گویم شغلی داشته باشند که به خانم بودنشان لطمه ای وارد نکند در حال حاضر خانم های داریم که بسیاری کارهای مردانه را انجام می دهند که دیگر جایی برای مرد ها نیست وحتی بگویم  اگر به چند سال قبل برگردم خودم هرگز پست مدیریتی را نمی پذیرفتم  و در بطن جامعه بودم و کار ساده تری را انجام می دادم.

 

 سپس در خدمت خانم میترا رضااف، کارشناس مامایی با 29 سال سابقه خدمت در دانشکده علوم پزشکی که از ابتدای خدمت اش در حوزه درمان و بهداشت بوده و در حال حاضر مدیر گروه سلامت جمعیت،خانواده و مدارس معاونت بهداشت و همچنین مشاور امور زنان و خانواده در دانشکده علوم پزشکی نیشابور  است هستیم.

شما چند فرزند دارید و به عنوان یک مدیر چگونه مسائل کار و زندگی را مدیریت می کنید؟

من دو فرزند دختر دارم که در حال تحصیلات دانشگاهی هستند به نظر من یک زن می تواند در عرصه کار و فعالیت و در اجتماع حضور پر رنگ و فعالی داشته باشد  و این امر محقق نخواهد شد مگر با برنامه ریزی درست،حمایت خانواده و ایجاد توانمندی و کسب مهارت های مختلف مانند مهارت ارتباط جمعی، همدلی، خود آگاهی و مهارت تصمیم گیری و حل مسئله و مهارت کنترل خشم و از همه مهمتر مهارت مدیریت استرس
زیرا این مهارتها به وی کمک می کند که مشکلات و مسائل کاری صرفا در محیط کار حل و فصل شده و به خانه منتقل نشود
حضور زنان در حوزه کاری نسبت به گذشته چگونه ارزیابی می کنید؟

خوشبختانه در این مورد روند رو به رشدی نسبت به سالها ی گذشته را می بینیم به خصوص در حوزه سلامت و هم چنین در دانشکده علوم پزشکی نیشابور و حسن نیت رییس دانشکده جناب اقای دکتر عظیمی نژاد در فعالیت بانوان بالاخص امور مدیریتی در ارتقا این امر افزوده است.

نگاه آقایان در حوزه کار زنان چطور

می بینید؟

بستگی به نوع کار دارد 0 برخی کارها این را می طلبد که آقایان حضور بیشتری داشته باشند ولی در حوزه سلامت من چنین نگاه جنسیتی را ندیده‌ام و خوشبختانه در تمام مباحث مشورتی و گروهی از خانم ها نیز استفاده می شود و ریاست دانشکده تاکید زیادی بر تقویت توانمندیهای بانوان دارند.

آیا در مدت فعالیت تان همکاری مردم در رعایت بهداشت تغییری ایجاد شده است؟

قبل از ایجاد طرح تحول سلامت نیروهای موجود در مراکز به ویژه مراکز بهداشت شهری کمتر بود به طبع همکاری مردم در این زمینه ضعیفتر بود اما بعد از اجرای طرح تحول سلامت  خوشبختانه با افزایش پایگاه های جامع سلامت به ازای هر 2500 نفر جمعیت یک مراقب سلامت به کار گرفته شده و قطعا ارتباط نیروهای سلامت با مردم بیشتر شده و ما انتظار داریم که با دادن آموزش های صحیح در امور بهداشتی و سلامت باروری به جمعیت گروه هدفمان بویژه بانوان شاخص های مهم سلامت مثل مرگ مادران باردار،مرگ نوزاد رو به کاهش باشد در این خصوص مراقبین سلامت آموزش های لازم را در ابتدا کسب کرده و امیدواریم با انتقال درست آموزشها به عموم مردم شاهد تاثیرات مثبت آن در سلامتی شهروندان عزیزمان باشیم.

به نظر شما یک خانم مدیر بایستی چه توانمندی هایی داشته باشد؟

من فکر می کنم در ابتدا یک خانم باید مهارت هایی را که در ابتدا بیان کردم و از جمله مهارت  تفکر خلاق و تفکر نقاد را در خود پرورش دهد زیرا باعث شکوفایی وی خواهد شد
و در آخر توصیه تان به خانم ها چیست؟

مهمترین مسئله برای یک خانم  این است که بتوانند در خانواده آرامش نسبی را ایجاد کند سپس در محیط کار با ایجاد توانمندیها و ظرفیتهای موجود وظایف و فعالیت های خود را به درستی انجام دهد.

 

 

 در پایان گفتگوی این قسمت معرفی مدیران  خانم دانشکده علوم پزشکی نیشابور  با خانم هلیا مقصودی کارشناس علوم آزمایشگاهی، کارشناس ارشد مدیریت اجرایی با  20 سال سابقه کار که در

 این مدت  5 سال مدیر آزمایشگاه مرکز بهداشت

6سال مسئول امورآزمایشگاه های معاونت بهداشت و نیز 4سال مسئول پزشک خانواده در معاونت بهداشت بوده است و مدت  1 سال مدیردانشجویی دانشکده علوم پزشکی می باشد.

شما چند فرزند دارید و آیا فرزند پروری برای کارتان مشکلی به وجود آورده است؟

دو فرزند؛ یک دختر و یک پسر و سوال دوم را با داشتن دو شرط ، ساده میشود:
مورد اول انطباق و تطبیق با شرایط کار و منزل که با انگیزه و علاقه حاصل می شود. با دوست داشتن و باور به کاری که انجام می دهی هر چیزی برایت راحت تر می شود.

مورد دوم همکاری خانواده، خصوصا همسر،  که می توانند با درک متقابل و همکاری ، شرایط را برایتان راحت تر کنند.
 چه تفاوتی بین حوزه ی کاری  کارشناس و مدیر می بینید؟

تفاوت قطعا در نوع کار و مسئولیت هاست .
یک کارشناس اجرایی وظایف کاری زیاد اما با تصمیم گیری های کوچک در حوزه خودش دارد و در خارج از ساعت کاری ، مشغولیت فکری در رابطه با وظایف شغلی، کمتر دارد ولی پست مدیریتی بستگی به سطح اش، هم تصمیم گیری های بزرگتری دارد و فعالیت هایش زیر ذره بین قرار می گیرد و همچنین  از نظر فکری 24 ساعته باید وقت گذاشت.

در حال حاضر نسبت مدیریت خانم  و تاثیر حضور دکتر عظیمی نژاد به عنوان رئیس دانشکده علوم پزشکی جهت ایجاد فضایی برای حضور خانم ها را چطور می بینید ؟

قطعا نگاه مدیر بالاتر خیلی موثر است که آیا مدیر با نگاهی جنسیتی به فعالیت ها نگاه می کند یا خیر؟
ومورد بعدی، خودباوری خانم ها ست که در طی چند سال اخیر نسبت به قبل برایشان به وجود آمده است و ترس از مسئولیت در آنها کاهش پیدا کرده و همینطور من معتقدم خانومها به علت ذات مادرانه شان در پست های مدیریت خیلی قوی تر عمل می کنند. بالاخص در رابطه با مسائل پرسنل و همکاران با ملاحظه تر و دقیق تر رفتار می کنند.

به نظر شما نگاه آقایان در حوزه کاری چطور است ؟

در حال حاضر دیدگاه های جنسیتی خوشبختانه خیلی کمتر شده اند اما فکر می کنم  مدیران خانم برای اثبات شایستگی شان،  زمان و تلاش بیشتری لازم دارند تا مورد قبول واقع شوند.

صحبت تان با خانم ها که می خواهند پله های ترقی را طی کنند چیست ؟

اولین چیزی که وجود دارد خودباوری است  ضمن اینکه این فکر که اگر من شاغل باشم و مدیر باشم خانواده ام را  از دست می دهم را باید حذف کنیم چون وقتی یک مادر هرچه بیشتر با محیط و جامعه اش در ارتباط باشد در تربیت فرزندان اش هم موفق تر است چون افق دید وسیعتر و بازتری به جامعه دارد و چه خوب که این تابو بین خانواده ها شکسته شود.

حضور زنان در مشاغل مرتبط با حوزه سلامت به لحاظ نیازهای مردم و وسعت خدمات حوزه سلامت مدت های مدیدی است که به یک واقعیت تبدیل شده است و در همه مشاغل پزشکی و پیراپزشکی زنان با استفاده از تحصیلات دانشگاهی در حال خدمت رسانی به مردم می باشند. در واقع عرضه و تقاضای خدمات سلامت در حال حاضر توسط مردان و زنان در حال انجام و در این میان حضور زنان مدیر حوزه سلامت تحکیم و تثبیت شده است .

 امروز در سازمان های مرتبط حوزه سلامت، بانوان تحصیل کرده و با تجربه که سالیان زیادی در جایگاه ها و مشاغل مختلف در حال فعالیت هستند فرصتی ارزشمند پیدا می کنند که برای تصمیم سازی و تصمیم گیری  در مسائل مدیریتی حوزه سلامت نقش آفرینی نمایند. 
دانشکده علوم پزشکی نیشابور نیز در این مسیر با گام های استوار و محکم برای استفاده از ظرفیت مدیریتی، اداری، اجرایی و فکری بانوان تحصیل کرده گام های منحصر به فردی را برداشته است.

با نگاهی گذرا کل شاغلین دانشکده علوم پزشکی نیشابور با تعداد  دو هزارو 545 نفر که تعداد شاغلین زن یک هزار و 687 نفر است.

همچنین مدیران زن دانشکده علوم پزشکی با مدارک تحصیلی  کارشناسی ارشد و بالاتر و میانگین سنوات شغلی 18 سال مشغول به خدمت می باشند.
نشریه خاتون شرق بر اساس رسالت خود که معرفی زنان موفق در زمینه های مختلف می باشد با حضور در دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی نیشابور با مدیران خانم گفتگویی به انجام رسانده است.

 

قسمت دوم  گفتگو ها  را در خدمت خوانندگان خاتون شرق قرار می دهیم.
در ابتدا در خدمت خانم دکتر فرین تاتاری هستیم. وی دکترای تخصصی آموزش پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی داشته  و در حال حاضر عضوهیئت علمی پیمانی و مدیر مرکز مطالعات دانشگاه علوم پزشکی نیشابور هستند.

دکتر تاتاری مدرک کارشناسی را از دانشگاه علوم پزشکی مشهد  در رشته مامایی و نیز ارشد مامایی را از دانشگاه علوم پزشکی اهواز با  رتبه ممتاز کسب کرده و دوره دکترا را نیز در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در رشته آموزش پزشکی با رتبه عالی گذرانده است.

ایشان از 24 سال خدمت دوسال اخیر را در نیشابور به  خدمت رسانی مشغول و قبل از آن در دانشگاه علوم پزشکی مشهد فعالیت داشته است.

هماهنگی میان کار خانه و فعالیت شغلی تان  را چطور انجام می دهید ؟

لازم به ذکر است که من در زمان دفاعیه پایان نامه ارشدم متاهل شدم و همسرم همیشه حامی من بودند.  پذیرش ایشان برای ساعت ها کار جهت ارائه پایان نامه ام و بعد از آن همکاری همه جانبه ایشان در مسئولیت های شغلی ام و حتی تشویق من برای ادامه تحصیل دکترا در تهران  قابل تقدیر است.

 مسلما اوایل زندگی تعادل بین فعالیت های شغلی و خانه امر دشواری بود اما رفته رفته با برنامه ریزی مناسب و کسب تجربه بیشتر موفق گشتم این تعادل را  نسبتا برقرار نمایم و به مسئولیت های شغلی ام رسیدگی کرده و حضور و نظارت لازم در زندگی خانوادگی را نیز داشته باشم.

 هرچند خانواده از فعالیت هایم خوشحال اند اما گاهی فکر می کنم آن طور که باید دین خودم را به خانه و خانواده ادا نکرده ام و البته این صرفا یک حس است و من تمام تلاشم را کرده ام که همه امور در بهترین حالت ممکن پیش برود.

نگاه های جنسیتی میان خانم ها و آقایان  در محیط کاری را چطور ارزیابی می کنید ؟

خوشبختانه شخصا اصلا درگیر این مسائل در حوزه کاری ام نیستم .البته همواره حفظ مسائل شرعی و دینی از نظر روابط کاری بایستی حفظ گردد.

از آنجایی که پرورش یافته خانواده ای فرهنگی و تحصیل کرده هستم ، فرصت های رشد و صعود برای همه فرزندان یکسان بوده و هیچ وقت تضاد جنسیتی  را حس نکردم . اما در بحث کلی متاسفانه هنوزهم پذیرش یک خانم مدیر سخت است . اگر بخواهم مقایسه ای داشته باشم بین مشهد و نیشابور (زیرا عمده فعالیتم در مشهد بوده است) قطعا دانشکده علوم پزشکی نیشابور در حوزه فعالیت زنان پر رنگ تر عمل کرده است و دیدگاه مثبت جناب اقای دکتر عظیمی نژاد ریاست دانشگاه در این زمینه  بسیار موثر بوده است. ایشان  فردی فرهیخته،  دنیا دیده و صاحب تجارب ارزشمند هستند و نگاه بسیار بازی در مسائل مختلف دارند و از نظر من بسیار حساب شده ، دقیق و سیستماتیک برنامه ریزی و فعالیت می کنند.

شما به عنوان کسی که  به عنوان مدیر و کارشناس در حوزه بهداشت و درمان نیز فعالیت داشته اید تفاوت کاری این دو را چطور می بینید؟

تفاوت ها بسیار زیاد و پر رنگ است.  کسی که تازه وارد محیط کار شده باید ابتدا الفبای کار را درک کند و سال ها پیچ و خم های کاری را سپری کرده و  تجربه کسب نماید تا بتواند به جزییات امور واقف گردد تا بعد قادر باشد به مدیریت امور در سطوح کلان تر بپردازد .

البته من بر این عقیده هستم که یک کارشناس جوان هم می تواند مدیر باشد . چه بسا کسی با طی مدارج علمی و مطالعات  فنون مدیریتی را بیاموزد و با چند سال تجربه و تلاش بتواند مدیر موفقی باشد. اما نقش تجربه اهمیت زیادی دارد.

بنده  به شخصه در مدارجی که طی کردم سعی کردم همیشه از تجارب اطرافیان بویژه اساتید و همکاران ارجمندی که افتخار همکاری با انها  را داشتم  استفاده کنم و در حوزه فعالیت های کاریم  مطالعات فراوان  داشته باشم و همیشه سعی کرده ام تلاش مجدانه و برنامه ریزی درازمدت برای رسیدن به اهدافم چه در زندگی شخصی و چه در حوزه کاری داشته باشم. با این که فقط  دو سال است که به عنوان مدیر در نیشابور مشغول بکار هستم اما این افتخار را داشته ام که در امور کلان تر در سطح وزارت بهداشت درمان واموزش پزشکی نیز  جهت همکاری بویژه به عنوان کمیته علمی همایش کشوری اموزش پزشکی و همچنین جشنواره کشوری شهید مطهری و همینطور ارزیاب بیرونی دانشگاهها  از اینجانب دعوت گردد .

توصیه شما به خانم هایی که برای کسب مدارج بالاتر پله های ترقی  را  طی می کنند چیست ؟

اول اینکه همیشه پویا باشند و ایستا بودن را از زندگی خودشان حذف کنند. برنامه ریزی صحیح و تلاش همیشگی داشته باشند. از تهدیدهای پیرامون شان  هراس نداشته باشند و با نگاه بهتر  آنها را تبدیل به فرصت کنند و همواره به خداوند منان توکل داشته باشند که اوست که روشنگر راه ماست.

 

 سپس در خدمت خانم دکتر مهین شورورزی را می توان جوان ترین مدیر دانشکده علوم پزشکی نیشابور معرفی کرد. وی متولد1367 و دارای مدرک دکترای دارو سازی از دانشگاه تهران است. از سال 92 در قالب طرح و بعد از آن مسئول فنی سپس در حوزه معاونت  دارو  مدتی به عنوان کارشناس و از سال 94  در سمت مدیر دارو مشغول به خدمت می باشد.
به عنوان اولین سوال چگونه توانسته اید مسئولیت های زندگی و کارتان را به درستی مدیریت کنید؟

خوشبختانه همسرم به عنوان فردی که در تمام مراحل زندگی حامی من بوده است و به کمک یکدیگر توانسته ایم زندگی مشترکمان را مدیریت کنیم که نه در زندگی و نه کارمان خللی ایجاد شود.
تفاوت کار یک مدیر و کارشناس را در چه چیزی می بینید؟

تفاوت ها زیاد هستند؛ هم در نوع کار و هم در سختی و مشکلات.

 به عنوان یک کارشناس شما بیشتر در حوزه دانشگاهی  فعالیت می کنید اما مدیریت بیشتر جنبه هماهنگی و برنامه ریزی دارد.
نگاه های جنسیتی در محیط های کاری چطور ارزیابی می کنید؟

باید بگویم نگاه جنسیتی را نمی توان نادیده گرفت البته زمانی که یک خانم و آقا در شرایط یکسانی باشند اما شما برای یک فعالیت آقا را ترجیح دهید نگاه جنسیتی می شود که  متاسفانه به علت سابقه تاریخی حضور کمتر بانوان می توان این تفکر را بیشتر در جامعه ما دید اما چه بسا اگر آقایی با توانایی بالاتر برای همان فعالیت  انتخاب شود در واقع ایرادی ندارد چون به نظر من کیفیت کار موضوع مهم و اساسی است نه جنسیت افراد.

 و خوشبختانه در دانشکده علوم پزشکی  نیشابور این نگاه بسیار کم رنگ تر است زیرا خانم های زیادی  فعالیت می کنند و مسلما  تاثیر اساسی بر پذیرش بانوان گذاشته است.  

آیا رویکرد دکتر عظیمی نژاد بر این مسئله مؤثر است؟

 دکتر عظیمی نژاد به شدت بر توانایی ها تاکید می کنند نه سن یا سابقه کار که نشان از درایت ایشان است.
پیشنهاد شما برای بانوانی که می خواهند به پست های مدیریتی دسترسی پیدا کنند، چیست ؟

باید بگویم پشتکار . شاید این روزها خیلی واژه ی کلیشه ای شده اما واقعا تلاش و مداوم تجربه کردن هاست که موفقیت می آفریند.
نباید محدود به مسئولیت های شخصی شد و دائما باید به روز بود، چه از طریق مطالعات پیوسته و چه فعالیت های  مختلفی که قابلیت انجام آن را دارید.

 در ادامه  در خدمت خانم زهرا رضایی هستیم. وی دارای مدرک کارشناس پرستاری
با 28 سال سابقه خدمت است. خانم رضایی در بخش های مختلف بیمارستانی از جمله 
اتاق عمل، اطفال، از سال 1380 مسئول بخش مراقبت های ویژه نوزادان، از سال 83 سوپر وایزر بالینی و از سال 1395 به عنوان مدیر خدمات پرستاری در بیمارستان حکیم مشغول فعالیت می باشد.
تفاوت کار یک کارشناس و مدیر از نظر شما چیست ؟

تفاوت در مسئولیت پذیری است اما من فکر می کنم نیازی که جامعه به هر فرد دارد در قالب مدیر بیشتر است البته این مسئولیت وجدان کاری بیشتری را می طلبد .

 شما چند فرزند دارید و شرایط کاری  تان را با وجود فرزندان و مسئولیت مدیریتی که دارید  چگونه ارزیابی می کنید ؟

دارای سه فرزند هستم و  زمانی که مسئولیت های کاری ام بیشتر شد فرزندانم خیلی مستقل تر وخداراشکر به حالت حامی کنار من بودند .

از نظر بنده هماهنگی یک هنر است. چه بسا خانم های خانه داری که حتی کارخانه را درست از پیش نمی برند و خانم های شاغل استرس بسیار بیشتری را متحمل شوند هم در کنترل خانه و محیط کار. شما باید از کوچیک ترین فرصت ها استفاده کنید برای کیفیت بهتر و وقتی که یک فرد مسئولیتی را قبول می کند باید تمام جوانب را بپذیرد.

نگاه خانم ها و آقایان نسبت به کارمندان و در محیط کاری شما به چه صورت است ؟

بنده به عینه دیده ام که دلسوزی   و نکته سنجی یک خانم را هرگز یک آقا ندارد و  کار در محیط بیمارستان پر استرس است و زیر مجموعه بیشتر از هر چیز یک همدرد نیاز دارند  که از موقعیت های  بحرانی عبور کنند. به نظر من پرستاری کاری است که خانم ها بهتر از پیش می برند و ارتباط مدیران خانم با زیر مجموعه بهتر است.

رویکرد دکتر عظیمی نژاد را در این سال ها حضور چطور ارزیابی می کنید ؟

دکتر عظیمی نژاد فرد توانایی هستند و درک کرده اند که خانم ها با آقایون فرقی ندارند و حتی شاید گاهی  توانمند تر هستند.

در این سال ها بیشترین تلاش را برای جامعه پزشکی به کار برده اند  از جمله جذب خیرین تا جذب نیرو و حتی یکی از بهترین ویژگی های رئیس دانشکده علوم پزشکی سهولت در برقراری ارتباط کاری در هر زمان شبانه روز است گاهی بیماری اورژانسی داشته باشیم  و یا اتفاقی بیافتد که باید در جریان قرار گیرند در هر زمان خیلی خوب پیگیری می کنند .

توصیه شما به خانم ها برای طی کردن پله های مدیریتی چیست ؟

از نظر من مورد اساسی  توانمندی خود فرد و صبور بودن در سیستم می باشد.  سیستم به دنبال فرد توانمند است و اگر فردی تلاش کند  توانمندی هایش به قطع یقین دیده می شود.

 در پایان گفتگوی معرفی مدیران  خانم دانشکده علوم پزشکی نیشابور 
آسیه  بکائیان، با 13 سال سابقه کار و مدرک کارشناسی پرستاری از سال 89 در معاونت بهداشتی  و قبل از آن در بیمارستان و مراکز بهداشتی بوده و از آبان ماه سال گذشته به عنوان مدیر فرهنگی دانشکده بهداشت و پیراپزشکی نیشابور مشغول به فعالیت می باشد.

شما چند فرزند  دارید و چطور هماهنگی بین فعالیت کاری خود و مسئولیت خانه و زندگی  را  انجام می دهید؟

 دارای یک فرزند می باشم.  بنده علاوه بر اینکه یک مدیر هستم نقش های دیگری هم دارم... یک مادرم، همسرم و دخترم وباید به تمامی این نقش ها بتوانم توجه کنم و این موفقیت با همکاری کل خانواده اتفاق می افتد و من در تمام مراحل محکم ترین پله را خانواده خودم می دانم .

 تفاوت کار یک مدیر و یک کارشناس را در چه چیزی می دانید؟

تفاوت در بار مسئولیتی است منظور سبک  وسنگینی کار نیست بلکه در نوع کار است .
مدیر رهبری همه جانبه است و کارهای دیکته شده ای ندارد. یک مدیر باید علاوه بر تمرکز جهت نیل به اهداف سازمانی به زندگی کارکنان زیر مجموعه هم توجه کند،  چون او هم مسائل و مشکلاتی در زندگی دارد و مدیر با نگاه  چند بعدی خود می تواند همه جوانب را بررسی کند اما مسلما یک کارشناس چنین مسئولیت هایی را نخواهد داشت .

به نظر شما نگاه جنسیتی به چه میزان می تواند عملکرد خانم ها را تحت تأثیر قرار دهد؟

خداراشکر در مجموعه علوم پزشکی من این نگاه را ندیده ام  که چون خانم هستم کمتر وظیفه داشته و یا زیر ذره بین باشم
من خودم معتقدم که بین وظیفه زن و مرد نباید نگاه یکسان باشد و همان طور که وظایف یک خانم در خانواده و به عنوان همسر بیشتراست به طبع باید کار سازمانی سبک تری به وی محول شد والبته من خودم این موارد را سعی می کنم لحاظ نمایم .

 به چه میزان به کار تیمی اعتقاد دارید و برای به کار گیری آن چه کارهایی انجام می دهید؟

من خودم شدیدا به کار تیمی معتقدم وهمکارانم  بر این امر نیز واقف هستند  که من اگر وظیفه ای را تقسیم می کنم با لحاظ همه شرایط تیم بوده است علاوه بر آن   بین خودم و تیم ام فاصله ای قائل نمی شوم همیشه دوستی خودم را با اعضای تیم حفظ می کنم و به طبع در کارها کمتر نه می شنوم و اعضا درست و دقیق تر وظایفشان را انجام می دهند که اهداف سریع تر پیش رود.
رویکرد دکتر عظیمی نژاد نسبت به حضور خانم ها چطور  می بینید و تاثیر حضور ایشان را پگونه برآورد می کنید؟

قطعا کسی که در راس یک مجموعه است با باورها و اعتقاداتش عمل می کند و قطعا اگر من خانم را به عنوان مدیر منصوب می کنند یعنی باور دارند به اینکه زن هیچ کاستی نسبت به آقایان در مدیریت و کار ندارد .

کمی از مشکلات کاری تان برای خوانندگان خاتون شرق بفرمایید؟

من به عنوان یک مدیر گاها از وقتی که برای خانواده ام باید باشد صرف امور کاری می کنم، که قطعا اگریک مدیر نبودم می توانستم وقت بیشتری با خانواده ام  بگذرانم.
در واقع برای من مدیریت یعنی شکستن خودم ؛ چون یک مدیر باید سازمان را ببیند در نتیجه از مواردی باید  بگذری و به طبع زمان هایی خانواده ات را  نادیده بگیری که گاهی کار را برای من سخت می کند.

توصیه های شما برای مخاطبان  و همچنین کسانی که میخواهند  به جایگاه مدیریتی برسند چیست ؟

دید من این است که صندلی مدیریت به من جایگاه نمی دهد و منم که به صندلی جایگاه می بخشم و زمانی باور داشته باشم که بتوانم تأثیرگذاری مثبتی داشته باشم خودم را موفق می بینم و همیشه  دشمن کلماتی ام که با ن شروع می شود مثل نمی توانم، نمی خواهم  .

و زمانی باور داشته باشیم که «می شود « مطمئن باشید فعالیت هایتان دیده می شود و من این نگاه را مدیون دوره های مدیریتی هستم  و تا آنجا که امکان داشته باشد  عملی شان می کنم .

 و در نهایت تعریف های ما از زندگی، پیشرفت و لذت بردن
باید تغییر کند و با قاطعیت و توکل به خدا به مسیرمان ادامه دهیم.

پیوند های مفید