تقویم روز
امروز یکشنبه 11 خرداد ماه 1399 ساعت 21:57 ب ظ

بیش از هزار ویزیت پزشکی و مامایی در آخرین ماه سال در مرکز حکیم

رئیس مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی حکیم ازانجام ویزیت پزشکی و مامایی یک هزارو 89  نفر در بلوک زایمان این مرکز در اسفند ماه 1398 خبر داد.

دکتر علی اصغر نوری در گفتگو با وبدا گفت: در اورژانس مامایی مرکز حکیم تعداد یک هزار و 89 مورد ویزیت مامایی و پزشکی در اسفند ماه سال گذشته توسط تیم پزشکی مستقر در بلوک زایمان انجام گرفت و مادران باردار از نظر سلامت مادر و نوزاد کنترل شدند.

وی گفت: در همین زمان 331 مورد زایمان طبیعی در اتاق های تک نفره زایمان طبیعی(LDR) زیر نظر پزشکان متخصص زنان و ماماهای این مرکز انجام شده است که تمام موارد بستری مادر و نوزاد با حال عمومی خوب ترخیص شده اند.

در ادامه گفت : تعداد 148 مورد عمل سزارین توسط متخصصان زنان در اتاق های عمل حکیم زیر نظر متخصصان بی هوشی انجام و پس از بستری در بخش زنان و انجام مراقبت های لازم توسط پرسنل مامایی و پرستاری، ترخیص و بیمارستان را ترک نموده اند.

وی افزود: تعداد نوزاد متولد شده در اسفند ماه 487 نفر بوده است که در این ماه، 5 مورد دو قلو و چندقلو در بلوک زایمان متولد شده اند و زیر نظر متخصصان اطفال و فوق تخصصان نوزادان پس از انجام معاینه های پزشکی، ترخیص یا تحت درمان در بخش های NICU و نوزادان قرار گرفته اند.

در پایان رئیس مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی حکیم با اشاره به انجام چهار هزارو 319 مورد زایمان طبیعی در سال گذشته در این مرکز، خاطر نشان کرد: در سال جدید نیز پزشکان و پرسنل بلوک زایمان آماده خدمت رسانی به مادران باردار مراجعه کننده به این مرکز هستند.

پیوند های مفید