تقویم روز
امروز چهارشنبه 9 بهمن ماه 1398 ساعت 07:09 ق ظ

مانور دورمیزی زلزله در معاونت بهداشت برگزار شد

سرپرست معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی نیشابور از برگزاری مانور دورمیزی ویژه اعضای سامانه فرماندهی حادثه (ICS) معاونت بهداشت خبر داد.

 دکتر محمدرضا داوریان هدف از این تمرین را آشنایی اعضای چارت فرماندهی با شرح وظایف خود در زمان بحران و آمادگی هرچه بیشتر آنان به منظور رویارویی با بلایای طبیعی و انسان ساخت اعلام و خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم شدت خسارات در زمان بحران مدیریت شود باید برنامه ریزی قبلی داشته باشیم و همه جوانب را با حضور کارشناسان مربوطه بررسی کنیم.

رئیس مرکز بهداشت افزود: پس از قرائت و توضیح در مورد تمرین دورمیزی، متن سناریو در اختیار مسئولان قرار گرفت و کارکردهای تخصصی گروه های فنی معاونت بهداشت توسط مسئول و جانشینان آن ها مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و هر یک از اعضا با توجه به شرح وظایف، اقدامات مربوط به حوزه عملکردی خود را در مواقع بحرانی تمرین کرده و به بحث و تبادل نظر پرداختند.

دکتر داوریان در پایان باتشکر از گروه مدیریت خطربلایا گفت:  امید است با تداوم اجرای این گونه مانورها در جهت آمادگی هرچه بیشتر مردم و نظام سلامت در برخورد با بلایا اقدامات موثری صورت پذیرد.

مانور دورمیزی ویژه اعضای سامانه فرماندهی حادثه (ICS)  با حضور مدیران گروه و کارشناسان حوزه بهداشت با موضوع (تمرین دور میزی وقوع زلزله با شدت 6.3ریشتر در حوالی نیشابور) شنبه بیست و یکم دی ماه در سالن دیالیز معاونت بهداشت برگزار شد. 

پیوند های مفید