تقویم روز
امروز چهارشنبه 9 بهمن ماه 1398 ساعت 08:24 ق ظ

معاون درمان دانشکده علوم پزشکی نیشابور از نهمین اهدای عضو خبر داد.

 

 

محمدصادق دشتی در گفت و گو با خبرنگار وب دا گفت: مرحومه خانم فاطمه بال افکن با اهداء اعضای بدن خود به هم نوعانش جانی دوباره بخشید و اعضای بدن وی با رضایت خانواده اش اهداء گردید.

معاون درمان دانشکده در ادامه گفت: مرحومه خانم فاطمه بال افکن که از مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی 22بهمن نیشابور به واحد فراهم آوری اعضای پیوندی در مرکز پیوند اعضای دانشگاه مشهد معرفی شده بود، پس از انجام مراحل تأیید مرگ مغزی و رضایت خانواده وی در بیمارستان منتصریه تحت عمل جراحی اهدای عضو قرار گرفت .

وی در ادامه اضافه کرد: کبد مرحومه خانم فاطمه بال افکن به آقای 18 ساله ساکن بجنورد و قسمتی از پوست بدن وی برای پیوند به بخش سوختگی بیمارستان امام رضا (ع)و قرنیه‌های وی نیز به بانک چشم دانشگاه علوم پزشکی مشهد ارسال گردید.

محمدصادق دشتی ضمن ابراز همدردی از تشریک مساعی این خانواده بزرگوار در اهدای اعضای به بیماران نیازمند سپاس گذاری و قدردانی کرد و گفت: اهدای عضو اقدامی خداپسندانه و بخشیدن لبخند زندگی به نیازمندانی است که چشم به راه ایثار و از خودگذشتگی افراد و خانواده های اهدا کننده هستند.

متقاضیان دریافت کارت می توانند با مراجعه به سامانه www.ehda.center  فرم ثبت نام اهدای عضو را تکمیل و در نهایت با استفاده از چاپگر کارت اهداء عضو خود را پرینت بگیرند.

 

 

 

پیوند های مفید