تقویم روز
امروز چهارشنبه 25 تیر ماه 1399 ساعت 23:49 ب ظ

تعطیلی مرکز حجامت غیر مجاز

معاون درمان شبکه بهداشت و درمان فیروزه از تعطیل کردن 2 مرکز حجامت و زالو درمانی غیر مجاز خبر داد.

احمد عربخانی به وب دا گفت: در بازدید های کارشناسان معاونت درمان از شهر فیروزه 2 مرکز در امور طب سنتی، حجامت و زالو درمانی به صورت غیرمجاز و بدون داشتن مدرک قانونی فعالیت می‌کرند، شناسایی و تعطیل شدند.

عربخانی افزود: حجامت میتواند  یک روش تهاجمی باشد که مستقیما با خون و بافت های زنده در ارتباط است و لذا در طی آن  با کمترین بی احتیاطی در آماده سازی مکان ، وسایل و انجام فرایند مربوطه ، احتمال انتقال آلودگی های مختلف عفونی نظیر هپاتیت و ایدز به فرد وجود دارد.

وی افزود: معاینه و درمان بیماران امری تخصصی درحوزه پزشكی به شمار می رود و براساس قوانین، افراد غیر پزشكی كه فاقد دوره های مورد تائید وزارت بهداشت و درمان باشند برای معاینه و برای درمان، غیر قانونی است.

این مقام مسئول در پایان افزود: با توجه به اینکه اكثر افراد غیر مجاز در فضاهای دربسته از جمله اماكن خصوصی، آرایشگاه ها و منازل شخصی اقدام به انجام حجامت و دیگر مداخلات پزشكی می كنند و تابلویی ندارند و به همین علت امكان شناسایی همه افراد مقدور نمی باشد و توصیه می گردد مردم از مراجعه به این گونه افراد خودداری کنند و در صورت مشاهده چنین تخلفاتی با شماره تلفن 190 تماس گیرند.

 

پیوند های مفید