تقویم روز
امروز یکشنبه 11 خرداد ماه 1399 ساعت 21:46 ب ظ

نخستین المپیاد ورزشی مجازی دانشکده برگزار می‌شود

رئیس اداره تربیت بدنی دانشکده علوم پزشکی نیشابور از برگزاری نخستین دوره المپیاد ورزشی مجازی دانشجویان، کارکنان، اساتید و اعضای هیئت علمی خبر داد و گفت:‌ این المپیاد در بازه زمانی یکم تا نهم خرداد به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

مجید فرح نیا رئیس اداره تربیت بدنی دانشکده علوم پزشکی نیشابور ضمن اعلام این خبر به وب دا گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا و ممنوعیت استفاده از اماکن ورزشی معاونت فرهنگی دانشجویی با همکاری معاونت توسعه مدیریت منابع و برنامه ریزی اولین المپیاد ورزشی (به صورت مجازی) ویژه دانشجویان، کارکنان و اساتید دانشکده علوم پزشکی نیشابور با شعار «با ماندن در خانه سالم بمانیم» برگزار می کند.

فرح نیا هدف از برگزاری این المپیاد را جلوگیری از فقر حرکتی، افزایش نشاط خانواده ها، تشویق به ماندن در خانه و جلوگیری از شیوع زنجیره کرونا عنوان کرد و گفت: این مسابقات در دو بخش جداگانه دانشجویان و کارکنان و در چهار رشته درازنشست، طناب زنی، شنا روی زمین، لانچ رو به جلو برای خواهران و چهار رشته درازنشست، طناب زنی، شنا روی زمین و روپایی زنی برای برادران برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: مسابقه ویژه ای با عنوان چالش ورزش در خانه ویژه خانواده های کارکنان و دانشجویان نیز برگزار می شود. در این بخش اجرای هر گونه مهارت ورزشی خلاقانه به صورت فردی یا خانوادگی بدون محدودیت سنی پذیرفته می شود.

رئیس اداره تربیت بدنی در خصوص نحوه برگزاری این المپیاد ورزشی به صورت مجازی توضیح داد: شرکت کنندگان بر اساس آیین‌نامه و مقررات رشته مورد نظر، فیلم انجام حرکت ورزشی خود را در تایم مورد نظر گرفته و برای داوران جهت قضاوت ارسال کنند تا بر اساس آن امتیازی دهی شود و نفرات برتر مشخص شوند.

وی ضمن تشکر از معاون فرهنگی و دانشجویی و معاون توسعه مدیریت منابع و برنامه ریزی دانشکده علوم پزشکی نیشابور در حمایت از این رویداد افزود: با تعامل صورت گرفته، از طرف معاونت توسعه به نفرات برتر رشته های ورزشی هر کدام ۲۰۰ هزار تومان کارت هدیه به همراه لوح تقدیر و به 10 اثر برتر مسابقه چالش ورزش در خانه هر کدام ۱۰۰ هزار تومان کارت هدیه به همراه لوح تقدیر اهدا خواهد شد. برای مطالعه آیین نامه فنی مسابقات و نحوه ارسال آثار اینجا کلیک کنید.

جهت مشاهده فیلم نحوه اجرای صحیح حرکات اینجا  کلیک کنید.

پیوند های مفید