تقویم روز
امروز چهارشنبه 7 خرداد ماه 1399 ساعت 15:57 ب ظ

در بازدید عضو سابق هیئت امنای دانشکده از پروژه های درمانی در حال ساخت مطرح شد:

حوزه سلامت نیشابور پیشرو در توسعه زیرساخت های بهداشتی و درمانی

عضو هیئت امنای سابق دانشکده علوم پزشکی و نماینده دوره هشتم در مجلس شورای اسلامی در بازدید از توسعه زیرساخت های درمانی دانشکده گفت: حوزه سلامت نیشابور در توسعه زیرساخت های بهداشتی و درمانی پیشرو و پیشگام است و این میزان پیشرفت در سال های اخیر مایه مباهات است. 

حجّت الاسلام و المسلمین سیّدعلی حسینی صبح روز چهارشنبه سوم مهرماه، به همراه رئیس دانشکده و معاونان و مدیران  از بخش های در حال توسعه مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی حکیم  و مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی ۲۲بهمن بازدید کردند. 

عضو سابق هیئت امنای دانشکده در حاشیه این بازدید ها گفت: امروز برای آشنایی هر چه بیشتر با ظرفیت های حوزه بهداشت و درمان نیشابور و مشاهده تلاش های خالصانه رئیس، معاونان و کارکنان دانشکده علوم پزشکی و خیرین نیک اندیش فرصت مغتنمی بود. 

نماینده دوره هشتم در مجلس شورای اسلامی افزود: در دوره مدیریت فعلی دکتر محسن عظیمی نژاد از سال ۹۳تا کنون توفیق های بسیار خوبی در بخش های مختلف حاصل شده است. بخش فرهنگ سازی حوزه سلامت و  پیشگیری از بیماری ها، تلفیق فرهنگ و هنر با سلامت و  بهداشت و برگزاری همایش ها و جشنواره ها، کارگاه ها و نمایشگاه ها و...بیان گر این است که دانشکده علوم پزشکی رسالت خود را در این بخش ها به خوبی انجام داده است.

وی در ادامه بیان کرد: در بخش فرهنگ سازی در خصوص مشارکت خیّرین در عرصه بهداشت و درمان نیز اقدامات شایسته ای انجام شده است. مشارکت فعال خیّرین در حوزه سلامت، دانشکده علوم پزشکی نیشابور را به یکی از پیشروترین دانشگاه ها در جذب خیّرین مبدّل ساخته است. 

حجّت الاسلام و المسلمین سیّدعلی حسینی ادامه داد: در بخش های توسعه زیرساخت های آموزشی و فرهنگی همچون پردیس دانشگاه، خوابگاه دانشجویی و مرکز فرهنگی و مسجد نیز اقدامات ارزنده ای انجام شده است که نشان می دهد علی رغم عقب ماندگی ها گذشته پیشرفت های چشم گیری حاصل شده است. 

وی در پایان گفت: امید است با برنامه ریزی و ترسیم افق های روشن بیش از پیش عقب ماندگی های حوزه بهداشت و درمان نیشابور جبران شود و خدماتی ارزنده تر و شایسته تر به مردم شریف ارائه شود. 

رئیس دانشکده نیز در بازدید از مرکز پزشکی ناباروری و سلامت مادر و جنین و شمس با ارائه گزارشی از میزان پیشرفت پروژه شمس شرق گفت: هدف از احداث مرکز پزشکی ناباروری و سلامت مادر و جنین شمس شرق، ارائه خدمات تشخیصی و درمانی زوجین نابارور، غربالگری، تشخیص و درمان سرطان های شایع زنان، مشاوره و تشخیص بیماری‌های قبل از تولد است. این پروژه با پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصد در حال ساخت است که با تلاش مستمر امید داریم به زودی عملیات ساختمانی آن به پایان برسد و تجهیز آن آغاز شود.

بازدید از بخش های توسعه اورژانس مرکز حکیم، اتاق های عمل، اتاق های احیا و کلینیک زنان و مردان، بخش مراقبت های ویژه (ICU)و مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی ۲۲بهمن نیز از دیگر برنامه ها بود.

پیوند های مفید