تقویم روز
امروز سه شنبه 12 فروردین ماه 1399 ساعت 03:29 ق ظ

به همت معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی صورت گرفت:

اجرای طرح بسیج مقابله محیطی با کووید ۱۹ با همکاری بسیج

به گزارش وبدامدیرگروه بهداشت محیط معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی نیشابور از اجرای طرح بسیج مقابله محیطی با کووید ۱۹ با همکاری بسیج نیشابور خبر داد.

مهندس سعید یگانه پور با اشاره به ابلاغ سند بسیج ملی مبارزه با کرونا از وزارت بهداشت، کنترل عوامل محیطی را به منظور پیشگیری از بیماری ناشی ازویروس کووید 19( کرونا ویروس) بسیار مهم و ضروری دانست و خاطرنشان کرد: با عنایت به نزدیک شدن ایام تعطیلات نوروزی، طرح بسیج مقابله محیطی با کووید ۱۹ به همت گروه بهداشت محیط و همکاری بسیج اجرا گردید.

مهندس یگانه پورنظارت بر وضعیت بهداشتی مراکز تهیه توزیع و عرضه مواد غذایی و اماکن عمومی را با الویت ارائه برنامه های آموزشی و نظارت بر بهداشت فردی متصدیان این مراکز از اهداف مهم این طرح برشمرد و تصریح کرد: کنترل تجمع های انسانی در اماکن عمومی از اقدامات مهمی است که توسط عوامل اجرایی این طرح  صورت می گیرد.

مدیرگروه بهداشت محیط معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی نیشابور در پایان افزود: این طرح با نظارت 11 اکیپ متشکل از کارشناسان بهداشت محیط و اعضای ناحیه مقاومت بسیج تا اطلاع ثانوی در حال انجام می باشد.

یگانه پور در پایان از مردم خواست برای قطع زنجیره انتقال این ویروس در خانه بمانند و فقط برای انجام کارهای ضروری از منزل خارج شوند.

پیوند های مفید